Zlato - investičná príležisť bez rizika

 

Na kapitálovom trhu sa v oblasti investícii čoraz častejšie spomína zlato.  Cena zlata rastie a podľa analýz finančných analytikov cena zlata dosiahne historické maximá.

Zlato je vzácny kov, nesmierne tvárny,  odolný  voči  korózii, voči kyselinám aj zásadám. Tieto vlastnosti  z neho robia takmer nezničiteľný kov.  Je to výborný vodič elektrickej energie a jeho teplota tavenie je až 1063°C. Podľa odhadov analytikov by sa doteraz vyťažené zlato zmestilo do kocky s hranou približne 25m. A minimálne 1/3 tohto objemu sa ešte nevyťažila.

Investujem ! Teda som ! (zodpovedný voči sebe a blízkym)

Analýzy aktuálneho diania na finančnom trhu hovoria, že takmer každý Slovák má skúsenosti  so sporením a s investíciou. Už ako malé deti sme si dávali malé ciele, šetrili sme si na hračku, na pero, neskôr na bicykel, auto .... podľa životného obdobia, v ktorom sme sa práve v tom čase nachádzali a podľa vtedajších priorít a možností. Aj investujeme po celý život. Deti svoj čas do vzdelania, zručností či rozvoju talentu, pričom rodičia investujú nemalé finančné prostriedky na to aby ich všemožne podporili a pripravili čo najlepšie podmienky na vstup do sveta dospelých.

 

Môže hazard priniesť zisk ?

Hazardné hry sú silne návykové. Pri stávkach, hracích automatoch či žreboch vytvára ľudské telo koktejl emócií. Mnohé z týchto emócií sú príjemné a vzrušujúce, čo v konečnom dôsledku vytvára závislosť. Práve preto veľké množstvo ľudí podáva žreby s možnosťou výhry jackpotu.

Keď sa na celú problematiku pozrieme z pohľadu čísel zistíme, že percentá skutočne nehrajú v náš prospech. Takmer každý človek si uvedomuje, že šanca na výhru je malá. Bohužiaľ naša hlava nedokáže pracovať s tak malými číslami.

ZLATO – poistka v čase neistoty

Vedeli ste, že posledná hypotekárna kríza začala už v roku 2007, kedy jedna z najväčších európskych bánk BNP Paribas zmrazila svoje hypotekárne fondy? Január 2008 iba potvrdil obrovský prepad predaja domov v USA, následne už bolo neskoro a kríza prenikala do všetkých sektorov hladko ako nôž maslom.

Slovensko je (investičný) unikát Európy ?

Alarmujúca štatistika Slováci svoje zarobené peniaze rýchlo míňajú a len veľmi malú, ak vôbec nejakú časť, investujú.

5 dôvodov, prečo investovať do zlata

Vedeli ste, že nemusíte mať na účte milióny, aby ste mohli investovať do zlata? Práve naopak. Vďaka možnosti pravidelného sporenia už od pár desiatok € mesačne sa zlato stáva stále populárnejšie pre veľké množstvo malých investorov z radov „bežných“ ľudí. Prinášame vám päť presvedčivých argumentov, prečo by ste sa mali medzi nich zaradiť aj vy.

Ako zarobili investície v januári ?

Kým rok 2017 sa pre investorov vyvíjal priaznivo, vlani väčšina investorov na finančných trhoch prerobila. Skúsený investor však vie, že vývoj na finančných trhoch je kolísavý a po nie veľmi úspešnom závere roka začali trhy v januári opäť rásť. Ako sa vyvíjala situácia na trhoch počas prvého mesiaca roku 2019?